Кожного року
 16 листопада відзначається незвичайне свято – Всесвітній День ґудзиків, який було засновано ще у 1938 році американською організацією National Button Society.

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ҐУДЗИКІВ В ІСТОРІЇ 

Раніше ґудзики слугували людям не стільки для застібання одягу, а скільки в якості предмету розкоші, який, до того ж, ніс в собі певне смислове значення, тому до виробництва ґудзиків відносились зі всією відповідальністю та креативністю.

В наш час ґудзики активно колекціонуються, найбільші зібрання зберігаються в музеях США, Польщі, Чехії та Швеції. Найзначніша колекція належить місту Нью-Джерсі (приблизно 100 тисяч ґудзиків), а приватне зібрання – Стівенсу з Америки.



ЦІКАВІ ФАктИ ПРО ҐУДЗИКИ

  • Перші ґудзики було знайдено під час розкопок стародавньому Риму. Вчені датують деякі екземпляри третім тисячоліттям до нашої ери. Не менш старі ґудзики, зроблені з панцира маленьких черепашок, кісток, металевих злитків та камінців, археологи знайшли у долині річки Інд.
  • Спочатку ґудзики використовували у якості прикраси, яка вказувала на високий соціальний або фінансовий статус володаря. У Давній Русі їх вважали амулетами. 
  • Люди, які колекціонують ґудзики, називаються філобутоністами. Перша організація з’явилася у 1939 році у Чикаго. А китаєць Бо Джинфанг, зібравши у своїй колекції понад 110 тисяч ґудзиків, зміг попасти до Книги рекордів Гіннеса. 
  • У музеї ґудзиків у Швейцарії можна побачити не тільки більш 40 тисяч екземплярів, але й такі речі, як катафалк, труна або туалет, прикрашені різнокольоровими кругленькими застібками.
  • У Монреалі, Києві, Нью-Йорку та деяких інших містах було встановлено пам’ятники ґудзикам. А у Філадельфії є навіть пам’ятник розколотому ґудзику. 



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу