Алгоритм дій при виявленні підозрілих та небезпечних предметів
Шановні батьки та учні, просимо Вас звернути увагу та ознайомитися з матеріалами, для забезпечення безпеки життєдіяльності дітей. Обережно! Вибухонебезпечні предмети!
ПАМ’ЯТКА ПРО ПРАВИЛА ПОВОДЖЕННЯ В РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ПІДОЗРІЛИХ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ
Увага! Сьогодні терористичні акти здійснюються з використанням вибухових пристроїв і предметів часто замаскованих під авторучки, мобільні телефони, гаманці, міні-магнітофони, дитячі іграшки, а також можуть бути розміщені у портфелі, сумки, банки, пакунки залишені в багатолюдних місцях.
У РАЗІ ЗНАХОДЖЕННЯ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПРИСТРОЮ ЗАБОРОНЕНО: - наближатися до предмета; - пересувати його або брати в руки; - розряджати, кидати, ударяти по ньому ; - розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет; - приносити предмет додому, в навчальний заклад.
ДІЇ ПРИ ЗНАХОДЖЕННІ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПРИСТРОЮ: - негайно відійдіть на небезпечну відстань; - повідомте чергові служби надзвичайних ситуацій та поліції за телефонами 101, 102; - не підходьте до предмета, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей; - припиніть всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмета; - не користуйтеся засобами радіозв’язку та мобільними телефонами – вони можуть спровокувати вибух; - дочекайтеся фахівців, повідомте місце знахідки та час її виявлення.
У ВИПАДКУ, КОЛИ В БУДИНКУ ЗНАЙДЕНО ВИБУХОВИЙ ПРИСТРІЙ І ВАС ЕВАКУЮЮТЬ: - одягніть одяг з довгими рукавами, щільні брюки та взуття на товстій підошві. Це може захистити від осколків скла; - візьміть документи та гроші; - під час евакуації слідуйте маршрутом, вказаним органами, які проводять евакуацію. Не намагайтеся «зрізати шлях», тому що деякі райони або зони можуть бути закриті для пересування; - тримайтеся подалі від ліній електропостачання, що впали.
ЯКЩО ВАШ БУДИНОК (КВАРТИРА) ОПИНИЛИСЯ ПОБЛИЗУ ЕПІЦЕНТРУ ВИБУХУ: - обережно обійдіть усі приміщення, щоб перевірити чи немає витоку газу, води, спалахів і т.п.; у темряві в жодному разі не запалюйте сірника або свічку – користуйтеся ліхтариком; - негайно вимкніть усі електроприлади, перекрийте газ, воду; - з безпечного місця зателефонуйте рідним, близьким – стисло повідомте про своє місцезнаходження та самопочуття; - перевірте, як йдуть справи в сусідів – їм може знадобитися допомога.
ПАМЯТАЙТЕ! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.
Шановні батьки та учні, просимо Вас звернути увагу та ознайомитися з матеріалами, для забезпечення безпеки життєдіяльності дітей.
Коментарі
Дописати коментар